Anasayfa > Genel > 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlaması

Bilindiği gibi Ülkemizde  2012 yılında Resmi Gazete yayınlanan 6331 sayılı İş Kanunu ve ilgili Mevzuatlarla Çalışanların mevcut Sağlık ve Güvenlik şartlarının iyileştirilmesi amaçlanmış ve Çalışma hayatının çok daha ileri standartlara kavuşturulması konusunda önemli adımlar atılmıştır.

Avrupa’da en çok iş kazası yaşanan Ülkemizde maalesef her yıl ölümler ve sakatlıklar olmakta Çocuklar ve Gençler  babasız kalmaktadır.

Kademeli yürürlüğe girmekte olan henüz yeni sayılabilecek bu yasa ve mevzuatlarla İş kazalarının önlenmesi azaltılması amaçlanmaktadır.

Gecesini gündüzüne katarak fabrikalarımızda, maden ocaklarımızda, tersanelerimizde, tarlalarımızda ve diğer iş alanlarında alın teri döken işçi ve çalışanlarımızın İş Sağlığını ve Güvenliğini sağlamak, bu konuya Önem vermek, Önlem almak yükümlülüğü İşyeri Sahiplerine  aittir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları olarak bizlerde  bu konuda Çalışanlara ve İşverenlere ihtiyaç duydukları hizmetleri ve destekleri vermenin sorumluluğu ve hassasiyetinin bilinciyle Kutsal diyebileceğimiz bu görevimizi yerine getirmekteyiz.

Bu vesile ile  Çalışanlara Kazasız, Belasız, Sağlıklı Çalışma Hayatı diler,

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlarız.

 

Mehmet HADRA

Başkan

MERİSGUD- Mersin İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Derneği