Anasayfa > Ekibimiz > Ahmet YÜCE
Ahmet YÜCE
Üye

Teknik öğretmen (Makine/ Tesviye)

İş güvenliği uzmanı (A sınıfı)

1960 Mersin ili Mut ilçesi doğumluyum.

İlk ve orta öğretimimi Mersin’de tamamladım.

1982 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğt. Fakültesi

Tesviye bölümünü bitirdim.

1982-1987 yılları arasında Kocaeli Gebze Endüstri

Meslek Lisesinde Tesviye ve Kalıp bölümü öğretmeni olarak görev yaptım.

1987-2008 yılları arasında Anadolu Cam Mersin Fabrikasında Eğitim Şefi olarak çalıştım. 2008 yılında emekli oldum.

Emeklilik sonrası danışmanlık ve yöneticilik yaptım. 2013 yılında iş Güvenliği sertifikası aldım ve uzman olarak çalışmaya başladım. Halen A sınıfı İş güvenliği uzmanı olarak çalışmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Eğitim yöneticisi, ve eğitimci kimliğimin yanı sıra organizasyon yönetimi ve TS- ISO yönetim sistemlerinin kurulması, uygulanması ve denetimi çalışmalarında elde ettiğim tecrübeler ve sanayi işletmelerindeki organizasyon kültürünü tanımış olmam nedeniyle aynı kapsamdaki iş sağlığı ve güvenliği kültürünün geliştirilmesine katkı yapmak üzere iş güvenliği uzmanı olarak faydalı olabileceğim düşüncesiyle iş güvenliği uzmanı oldum.

Bu mesleğin yaygınlaşması ve yasal bir zemine kavuşması, uzmanların sayısının çoğalması olumlu olmakla birlikte, çalışma koşulları ve uzmanlık bilgi ve becerisinin hızla geliştirilmesini önemli bir ihtiyaç haline getirmiştir.

Bu ihtiyacın hızlı ve etkin olarak geliştirilmesinde mesleki örgütlenme ve dayanışma çok önemli hale gelmiştir.

Bu kapsamda; MERİSGUD’un faaliyetlerine katkı sunmak, ve aynı zamanda kendimi geliştirmemde yararlanabileceğimi düşünerek kurulmasını destekledim ve üye oldum.