Anasayfa > Ekibimiz > Ali Koray KENZİMAN
Ali Koray KENZİMAN
Yönetim Kurulu üyesi

ALİ KORAY KENZİMAN

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi

İşyeri Hekimliği

Çalışan Sağlığı Mersin Şube  Müdürü

Yabancı dil: İngilizce –Fransızca

E-posta: alikenziman@gmail.com

1974 yılında Mersin’de doğdu. İlkokulu Mersin Mithatpaşa İlköğretim Okulunda, ortaokulu Mersin Atatürk Lisesinde, lise öğretimimi Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesinde tamamladım.

1999 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden tıp doktoru olarak mezun oldum.

2000-2001 yıllarında Adıyaman ilinde doktor olarak görev yaptım.

2001-2009 yılları arasında Mersin ilinde çeşitli kurumlarda doktor olarak görev yaptım.

2001-2003 yılları arasında Mersin Tabip Odası yönetiminde görev yaptım. İşyeri hekimliği Komisyonunda görev aldım. Ulusal yayın organı olan Arter dergisinin yazı işleri müdürlüğünü ve editörlüğünü yürüttüm. Basında mesleki konularda köşe yazarlığı yaptım.

2009-2011 yılları arasında Mersin ili Akdeniz ilçesinde İlçe Sağlık Grup Başkanı olarak görev yaptım. Bu dönemde halk sağlığını korumaya yönelik birçok proje üretip uygulamaya koydum. AB Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, engellilerin sosyalleşmesine yönelik projeler hazırlayıp yürüttüm. Aynı yıl Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından mali destek gören projelerimizin proje koordinatörlüğünü yürüttüm.

2011-2012 yılları arasında Mersin İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Görev yaptığım dönemde sağlığın iyileştirilmesine yönelik bir çok proje yürüttüm. Engellilerin sağlık hizmetine ulaşmasını kolaylaştıracak projeler ürettim. Ankara Üniversitesi ATAUM Merkezi tarafından düzenlenen eğitimlere katıldım. Avrupa Birliği Proje Uzmanlığı Sertifikam vardır. Çalışan sağlığı konusunda, meslek hastalıkları, iş güvenliği ve işyeri hekimliği sertifikasına sahibim ve ilimizdeki bir çok kurum ve belediyeye çalışan sağlığı konusunda eğitimler vermekteyim.

Halen Mersin Halk sağlığı Müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yapmaktayım.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

İLGİ ALANLARI: Profesyonel dalgıçlık, gemi kaptanlığı, amatör telsiz operatörlüğü, amatör fotoğrafçılık