Anasayfa > Ekibimiz > Halil AKIN
Halil AKIN
Üye

EĞİTİM-KARİYER:

Kimya  Mühendisi. -Gazi Üniversitesi Kimya Müh.(A.D.M.M.A  Müh.Fak.)-

–       Çevre mühendisliği Ana bilim dalın da  yüksek lisans derecesi  var.

–       Ekim 2002-Ekim 2003 MBA club yönetici geliştirme  programını tamamladı.

–       A sınıfı İş güvenliği Uzmanı Belgesi var

–       Çevre Görevlisi-yetki belgesi  var.

–       LPG istasyon sorumlu Müd. Yetki belgesi  var

–       Enerji, Finans dışı Yöneticiler için Finans, Kalite Çember Yönetimi, İş ve İşçi sağlığı Yönetimi, Kalite Yönetimi, İş Güvenliği, ISO, İstatiksel Proses Kontrol, Üçlü Sorumluluk, Çevre Yönetimi vs. birçok konularda eğitim aldı.

–       Almanca ,İngilizce bilir.

İŞ TECRÜBESİ:

  • 1980 yılında Çalışma hayatına Bayındırlık Bakanlığı Demir yolları inşaatı Gen. Müd. de başladı ve Karayolları Gen. Müdürlüğün de  devam etti  4 yıl süre ile bu kurumda beton laboratuarında ve Üst Yapı Fen Heyeti müd.de yol yapımı konusunda araştırma ve Lab. mühendisi olarak çalıştı.
  • 1983 yılında Karayolları Gen. Müd.’ndeki görevimden ayrılıp 2005 tarihine kadar Türkiye Şişe Cam Fabrikaları Gen. Müd.’nün Mersin Soda Sanayi A.Ş. de değişik görevlerde bulundu.

-4 yıl süre ile, proses kontrol, proses iyileştirme ve maliyet düşürme ile ilgili birçok farklı projede çalıştı.

-11 yıl süre ile, 435 Cº , 41 ATA kızgın buhar ve 25 MW/h elektrik üreten enerji üretim ünitesinde mühendis olarak çalıştı ve 2000 ton/h su n temin edildiği ve arıtıldığı ve 160.000.000 Kcal/h kapasiteli soğutma suyu ihtiyacının karşılandığı bölümün yöneticiliğini yaptı.

-4 yıl süre ile Soda sanayi A.Ş. nin ana üretim bölümünün yöneticiliğini yaptı.

-4 yıl süre ile Soda Sanayii A.Ş. nin tüm müteahhit hizmetlerinin kontrol edilip, yönetildiği tüm projelerin yapılıp uygulandığı, tüm teknik konulardaki şartname hazırlama ve alım prosedürünün yürütüldüğü ve 7 değişik branştan (Çevre Mühendisliği, İş Güvenliği Mühendisliği, Korozyon Kontrol Mühendisliği, Resimhane Konstrüksiyon Proje bölümü, İnşaat Kontrol Mühendisliği, Makine ekipman montaj kont. Müh., Elektronik mühendisliği, Proses Kontrol Kimya Mühendisliği) mühendislik hizmetinin verildiği  -Mühendislik Hizmetleri bölümünün yöneticiliğini yaptı.

  • 2005 yılında Şişe Cam Fabrikaları Soda fabrikasındaki görevinden ayrıldıktan sonra,  4 yıl süre ile ulusal doğalgaz yer altı deposu ile ilgili olarak dünya bankasından yeterlilik alan bir konsolsiyum içerisinde yer alan ve çözelti madenciliği konularında Eti Bor İşletmeleri, Türkiye Kömür İşletmeleri A.Ş., Alkim, ve BOTAŞ’a danışmanlık olabilirlik etüdü ve  projeler yapan yabancı bir firmanın Türkiye temsilciliğini yapan bir Anonim şirketin Gen. Müdürlüğünü yaptı yaptı.
  • 2011 yılında İRAN ’da Kaveh şişe cam Grubuna danışmanlık yaptı.
  • Yurt dışı ve yurt içi projelerde fizibilite ve proje çalışmaları yaptı.

MEDENİ DURUM:

Evli bir çocuğu var.