Anasayfa > Ekibimiz > İsmet GÜVEN
İsmet GÜVEN
Yüksek İstişare Konseyi Üyesi

Makina Mühendisi

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

2011-2014 -Özbal Boru A.Ş. tarafından imalatı yapılmakta olan API 5L Dış Çapı 914.4 mm, et kalınlığı 19.05 mm uzunluk 12 m 158 ad. ve uzunluk 24 m 158 ad boru ialatının imalatçı adına ITP planına göre TPI olarak kalite denetimlerinin yapılması.

-Libya Waha Oil Company WOC tarafından ŞA-RA Enerji’ye sipariş edilmiş olan Ar ve ER-A tipi 34.5 kV enerji Nakil Hattı direklerinin imalatı ve Galvaniz Kaplama işinin müşteri adına ITP kalite kontrollerinin yapılması

-6331 Sayılı yasaya göre İSG Uzmanlık eğitimlerine katılım,  Önce C sınıfı sonra da A sınıfı sınavlarından geçerek belgelerinin alınması

             – İşveren ADNOC.Abu Dabi National Oil Company adına Mersin Serbest Bölgesi içerisinde imal edilen 1550 ton boru imalatının imalat süresince kalite kontrollerinin yapılması, sevk izinlerinin düzenlenmesi.

-SAUDI ARAMCO APPROVED MECHANICAL INSPECTOR : Aramco SAP Number: 70016102. SAUDI ARAMCO tarafından İstanbul Crown Plazza’ da düzenlenen seminerlere katılma, seminer sonrası düzenlenen sınavlarda geçer not(70/100 ve üstü) alınarak,

SAUDI ARAMCO şirketinin onaylı mekanik İnspektörlük Sertifikası belgelerinin alınması. Sertifika ARAMCO SAP NO: 70016102. Sertifika geçerlik konuları, NDT muayeneleri ( radyografik kontrol, manyetik partikül kontrölü, Ultrason kontrolleri, vb),Hat boruları, Vanalar, fiitng malzemeleri, Emniyet Ventillri, kontrol vanaları

– İşveren Mıtsubıshi Heavy Industries adına,  hesabına İmalatçı TOROS İnşaat Ltd tarafından Adana OSB de imalatı yapılan HRSG Isı Geri Kazanım ekipman imalatlarının kalite kontrollerinin ITP planına göre yapılması

– İşveren hesabına  Third Party Inspector, İki ad. baca imalatının kalite                        kontrollerinin yapılması, İmalatçı TOROS İnşaat Ltd. İşveren DAEWOO E&C.

-BERDAN Cıvata Mersin Tarsus OSB içerisindeki fabrika binalarına Yangın Söndürme tesisatının projelendirilmesi ve tesisatın kurulumunun taahhüd edilip tamamlanması.

-SHELL adına Third party İnspektörü olarak imalatı yapılan 4 adet pig launcher ve 4 adet pig receiver kalite kontrollerinin yopılması, basınç testlerine nezaret edilmesi, sevk izinlerinin verilmesi.

2010-2011                                    Temelsu a.ş. Mersin içme suyu projesinde kontol mühendisi.

TEKNOYAPI LTD Irak Petrol depolama tankları imalat işlerinde kullanacağı pergel vinçle ilgili bilirkişi raporu hazırlama.

Mersin’de bulunan petrol depolama tankları ve borulama tesisatı bilirkişi             raporu hazırlanması işi.

2008-2009                                     Makine Mühendisleri Odası’nca düzenlenen Meslek İçi Eğitim(MİEM) programları çerçevesinde düzenlenen eğitim ve

Yetkilendirme programlarından mekanik tesisat, havalandırma, klima,

yangın söndürme, asansör, doğalgaz, soğutma, kaynak inspektörlüğü, havuz tesisatı ve bilirkişilik eğitimlerine katılım ve yetki belgelerinin alınması.

1978-2008                                   BAŞKENT MAK SAN TİC VE TAAH. LTD ŞTİ şirket ortağı ve

Müdürü.

Şirketin referans listesinde bulunan işlerin gerçekleştirilmesi:

2005-2006                  PETROL OFİSİ A.Ş. Mersin Tesisat Md.lüğü iskele boru hattı yenilenmesi, pompa montajı, muhtelif  borulama işleri. Yıllık Tank ve boru tesisatı bakım onarım işleri.

ATAŞ Rafinerisinde petrol depolama tankları bakım işleri. Ataş Liman sahasında bulunan sintine tankına “Yüzer Tavan” yapılması.

2003-2004                  KOLİN İNŞ AŞ’nin ‘’Tarsus içme suyu ve pompa istasyonları’’ işi  pompa montajı ve borulama işlerinin yapılması.

2002-2003               BOTAŞ Ham petrol depolama tankına yüzer tavan yapılması işinin

Proje, imalat ve montaj işleri. 30 000 M3 hacım, 49 mt çap, 17 mt yükseklik.

1989-1996               MOBİL OİL TÜRK A.Ş. yetkili 5 müteahhidinden birisi olarak yurt çapında, Mersin, Adana , İskenderun, Eskişehir, Konya, İzmir, İstanbul’da 25-30 akaryakıt istasyonu inşaatının anahtar teslimi yapılması. Esenboğa’da Mobil Jet A1 akaryakıt depoları ve pompa istasyonunun proje, inşaat ve montajı.

Mersin Çeşmeli Mobil Akaryakıt istasyonunun Mobil Oil Türk A.Ş. den satın alınması ve işletilmesi.

1985                            COSTAIN-GAMA ‘’Mersin ATAŞ ile Osmaniye arasında NATO boru hattı üzerindeki pompa istasyonlarının havalandırma ve klima işleri .

1975-1978                                   SODA SANAYİİ A.Ş. Makine Bakım Mühendisi

Fabrikanın start-up çalışmala makine bakım planlarının hazırlanması ve yürütülmesi.

SODA SANAYİİ A.Ş. Kuvvet Santrali Şefi.

Fabrika ihtiyacı olan buharın ve elektriğin üretimi.

SODA SANAYİİ A.Ş. Etüd Proje Şefi.

Tevsiat ön proje çalışmaları.

SODA SANAYİİ A.Ş. Proje ve Teknik Hizmetler Müdürü

Tevsiat Fizibilite Raporu hazırlanması. Teşvik alınması

Tevsiat proje ihalesi yapılması

Makine ve techizat iç alım, dış alım ihaleleri yapılması

1973-1975                                 GAMA A.Ş. Saha Mühendisi

SODA fabrika inşaatı ve montajı işi bünyesinde Çelik Yapıların montajı, Tankların imali ve montajı, Kalsinasyon, ağır soda, hafif soda, rafine bikarbonat ünitelerinin makine ve techizat montajları ile borulama işleri

1972-1973                             Isı Mühendislik Koll. Şti. Ankara Mühendis.

Konutlar için ısıtma tesisatı, hidrofor tesisatı vb işleri.

1972                                                TÜMAŞ A.Ş. Ankara Proje Mühendisi.

Petkim Tevsiat Proje çalışmaları, ekipman temini vb işler.

1970-1971                               ETİBANK Santral Dairesi, Ankara. Mühendis.

Enerji Nakil Hatları için kablo, izolatör vb malzemenin yurt içinden

Veya yurt dışından temini ile ilgili ihale işleri.