Anasayfa > Haberler > Kaynak Sırasında Mazot Deposunda Yangın Çıktı

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde kaynak ustası 41 yaşındaki Feyzullah Ateş, bir kamyonun mazot deposunu kaynak yaparak onarmaya çalışırken alev aldı.

Alevlerin içinde kalan Ateş ağır yaralanırken olay çevrede bulunan bir kişi tarafından cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi.

Kemal Paşa Sanayi Sitesi’nde ‘Özgüven Damper ve Hidrolik Şase Düzeltme’ adlı işyerinde alevlerin tüm vücudunu sardığı Ateş, can havliyle kendisini tuvalete atarken, işyeri sahibi Zekeriye Tekintamgaç ve çevreden koşan vatandaşlar üzerine su döktükleri kaynakçıyı kurtarmaya çalıştı.

KAPI KAPANDI, YARALI ÇIKARILAMADI

Bu sırada Feyzullah Ateş’in yere yığılmasıyla birlikte tuvaletin kapısı kapandı ve Ateş’e ulaşmak imkansız hale geldi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar sonrası Feyzullah Ateş tuvaletten çıkarılarak ambulansla Tarsus Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Vücudunun büyük bir bölümü 3’üncü derece yanan Ateş, hayati tehlikesi olduğu için Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi.

Öte yandan mazot deposunda çıkan yangın ise kısa sürede kamyonu sardı ve itfaiyenin yapmış olduğu yaklaşık yarım saatlik bir çalışma sonrası söndürülebildi.