Anasayfa > Genel > MERİSGUD, Çalışanların Mesleki yeterlilikleri hakkında brifing aldı…

MERİSGUD Mersin İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Derneği, KARACAN AKADEMİ tarafından davet edilerek 26 Mayıs 2016 da uygulamaya başlanacak olan Çalışanların Mesleki Yeterlilikleri konusunda birifing aldı.
Karacan Akademi sahibi İsmet KESİM, MERİSGUD la ile her zaman bir işbirliği içinde olabileceğini belirterek çeşitli eğitimler verdiklerini,yakın zamanda MERİSGUD üyelerine yönelik 2 farklı eğitim verebileceklerini söyledi.
Daha sonra KADİR KESİM 26 mayıs 2016 tarihinde uygulanmaya başlanacak olan Çalışanların Mesleki Yeterlilikleri konusunu bir slayt eşliğinde anlatarak şu an için 48 meslekte Mesleki yeterlilik sertifikası gerektiğini, bu sertifika olmadan ilgili meslek uzmanlarının artık çalışamayacağını söyleyerek daha sonra çoğu meslekte bu uygulamaların yayılacağına dikkat çekti.
KARACAN AKADEMİ’ nin Çalışanların Mesleki yeterlilikleri Belgeleri konusunda İşverenlere destek vererek Belgelendirme işlemlerini çözdüklerini, İşverenlerin daha çok gecikmeden kendilerine başvuru yapmalarını söyledi.